Opinie ornitologiczne

Monitoring ptaków

Ekspertyzy przyrodnicze

Monitoring nietoperzy

ekspertyzy ornitologiczne

Opinie ornitologiczne i ekspertyzy ornitologiczne

Budynki zasiedlane są często zarówno przez ptaki, jak i nietoperze. Przed ropoczęciem prac ociepleniowych niezbędne jest więc wykonanie badań pozwalajacych na stwierdzenie ich liczebnosci w niniejszych konstrukcjach. Wykonujemy:

  • Wstępną wizję terenową
  • Badanie zasiedelnia ptaków przez budynek
  • Opinię ornitologiczną wraz z dokumentacją zdjeciową siedlisk ptaków ze szczególnym uwzględnieniem jerzyka Apus apus
  • Zalecenia ochronne  i metody kompensacji utraconych siedlisk
  • Nadzór przyrodniczy nad wywieszaniem budek

Dotychczas wykonaliśmy opinie ornitologiczne dla blisko 150 budynków w takich miastach jak  Białystok, Barcin, Łódź, Kraków, Katowice, Inowrocław, Iława, Barczewo, Sosnowiec, Wrocław, Warszawa, Bytom, Gliwice, Będzin, Częstochowa, Jaworzno, Zabrze, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Poznań, Lublin, Rybnik, Kielce, Szczecin, Radom, Gdańsk, Rzeszów, Bychawa, Bełżyce, Dąbrowa Górnicza, Mogilno, Świętochłowice, Toruń, Bydgoszcz, Koszalin, Tychy, Miechów.

Wykonujemy również opinie chiropterologiczne (badania nietoperzy), podczas których prowadzimy nasłuchy detektorowe.

Oferujemy również budki lęgowe dla jerzyka Apus apus (podwójne i pojedyncze) zgodne z wymiarami wymaganymi dla tego gatunku.

Jednym z projektów jakie realizowaliśmy był monitoring populacji jerzyka Apus apus w Jaworznie w latach 2008-2010. Jest to prawdopodobnie największy projekt ochrony gatunku w Europie.

Śląsk to region w którym wykonujemy regularnie opinie ornitologiczne. Zachęcamy więc biura architektoniczne, firmy budowlane i spółdzielnie mieszkaniowe do współpracy.

Dzięki współpracy z wieloma przyrodnikami m.in. www.milvus.eco.pl opinie ornitologiczne, chiropterologiczne oraz nadzór ornitologiczny i chiropterologiczny wykonujemy na terenie całej Polski.

Copyrights © 2015 www.opinie-ornitologiczne.pl

Ekspertyzy ornitologiczne - Opinie ornitologiczne - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Intellect.pl